Що таке ліцензії типу OEM, KMS, MAK

У компанії Microsoft існує кілька найпоширеніших варіантів ліцензій. До них можна віднести ліцензії типу OEM, KMS, MAK. Давайте розберемося в них детально.

lic1. OEM (Original Equipment Manufacturer) ключ — використовується для установки на нові ПК. Використовувати даний тип ліцензії можуть тільки збирачі персональних комп’ютерів. При покупці нового комп’ютера або ноутбука з попередньо встановленою операційною системою, ви завжди зможете знайти на корпусі наклейку з ліцензійним ключем. Це і буде OEM ліцензуванням. Один з плюсів даного виду ліцензування — невелика ціна за операційну систему windows. Але є і мінуси. До них можна віднести те, що при OEM ліцензування версія windows операційної системи «прив’язується» до заліза даного ноутбука. Ви не можете перевстановити систему на інший ПК з використанням ключа розташованого на наклейці. Іншими словами, даний вид ліцензії використовується тільки на купленому комп’ютері.

2. FFP (Коробкова версія) ключ — коробкові версії продуктів призначені в першу чергу для приватних користувачів. Покупець відразу отримує все необхідне для установки і використання продукту, а саме — ліцензійну угоду, сертифікат справжності, дистрибутив з продуктом. Значна ціна коробкових версій обумовлена:

  • можливістю перенесення на інший комп’ютер, що недоступно, наприклад, для OEM-версій будь-яких продуктів і корпоративних версій Windows
  • правом встановлення другої копії Microsoft Office і інших настільних додатків на портативному пристрої для використання тим же самим користувачем

3.MAK (Multiple Activation Keys) ключ — ліцензія MAK схожа на «коробковий» варіант ліцензії, але допускає більш однієї активації операційної системи Windows. Ліміт залежить від типу ліцензійної угоди (Open, Select, Enterprise Agreement і так далі). Допускається варіант Grace Period. Це період протягом якого можна не активувати систему.

4.KMS (Key Management Service) ключ — це тип активації для корпоративних клієнтів рівня enterprise. Це сервіс централізованого управління ключами всередині мережі організації. Установка KMS сервера проста, не вимагає додаткових знань, легко розширюється. Один сервер здатний обслужити тисячі клієнтів. KMS дозволяє створити єдину точку управління всіма ліцензіями microsoft в компанії. Клієнтам KMS не потрібно доступ в інтернет для активації windows, немає потрібні дзвонити в центр активації по телефону, в разі короткочасного відмови KMS сервера це не зупинить роботу клієнтів, так як процедура активації проходить кожен 180 днів. Іншими словами, клієнт підключившись один раз не потребує наступному підключенні строком на 180 днів.

За переходу на ліцензійне або безкоштовне програмне забезпечення, а так само у разі виникнення питань звертайтеся до нас за телефоном (095) 525 19 17 або пишiть нам